Karma dla psów – sucha czy mokra?

Prawidłowe żywienie psów to temat, który budzi zainteresowanie zarówno lekarzy weterynarii, jak i właścicieli czworonogów. Zwykle stoją oni przed trudnym zadaniem, jakim jest dobór odpowiedniej karmy dla swojego pupila. Mokra karma dla psów, choć droższa od suchej, powinna stanowić codzienne uzupełnienie diety zwierzęcia. Pozytywnie wpływa na pracę układu pokarmowego, a jednocześnie sprawia, że menu psa nie jest monotonne.

Sucha czy mokra karma – jak dobrać proporcje?

Powszechnie wiadomo, że zarówno sucha, jak i mokra karma dla psów muszą pojawić się w diecie naszego pupila. Oczywiście, możemy ją uzupełniać także różnego rodzaju przekąskami, na przykład przysmakami dentystycznymi. Niemniej jednak to właśnie mokra karma dla psa naprzemiennie z suchą powinny stanowić podstawę diety. Pozostaje jednak pytanie, w jakich proporcjach je ze sobą łączyć? W rzeczywistości wiele zależy od organizmu psa – trudno jednoznacznie ocenić jego potrzeby żywieniowe osobie, która nie posiada odpowiedniego wykształcenia ani doświadczenia. Dlatego też dietę psa najlepiej jest ustalić z lekarzem weterynarii. Zazwyczaj radzą oni, aby przynajmniej na jeden posiłek dziennie podawać mokrą karmę dla psa. Sucha karma, choć zaspokaja zapotrzebowanie energetyczne, w nadmiarze może prowadzić do powstawania zaparć, a długofalowo nawet do różnego typu chorób układu pokarmowego. Wszystko przez niską ilość wody, jaką zawiera tego typu pożywienie. Oczywiście, możemy zaproponować psu karmę mokrą więcej niż jeden raz dziennie. Wysokiej jakości produkty znajdziemy w sklepie internetowym https://lugers.pl/pol_m_Pies_Karma-dla-psa_Mokra-karma-dla-psa-326.html.

Dlaczego mokra karma jest tak istotna?

Mokra karma dla psów stanowi bardzo ważny element codziennej diety naszego pupila. Zawiera w sobie sporo wody, przez co pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego. Warto mieć świadomość, że mokra karma dla psów jest nie tylko zdrowa, ale przede wszystkim smaczna. Zwierzęta, podobnie jak ludzie, nie lubią monotonii w swojej diecie, dlatego też warto znaleźć proste sposoby na jej urozmaicenie. Pamiętajmy, że choć mokra karma dla psów konsystencją może przypominać pasztet albo konserwę, nie można jej zamieniać z produktami, które przeznaczone są dla ludzi. Mokre karmy dla psów stworzone są na bazie starannie dobranych składników, dzięki czemu mamy pewność, że nasz pupil zdrowo się odżywia. W ofercie sklepu internetowego znajdziemy różnego typu mokre karmy dla psów, w tym także przeznaczone dla alergików.