Legowisko ortopedyczne dla psa memory foam – dlaczego warto je wybrać?

Funkcjonalne legowiska ortopedyczne, jak sama nazwa wskazuje zapewniają odciążenie dla kręgosłupa psa, który z uwagi na wiek lub przebyte urazy wymaga dodatkowego wsparcia. Ortopedyczny materac dla psów, swoją popularność zawdzięcza zastosowaniu specjalnej pianki memorycznej, która doskonale odciąża kręgosłup i mięśnie, idealnie dopasowując się do ciała. Aby skutecznie zapobiegać powstawaniu lub pogłębianiu schorzeń kręgosłupa i stawów czworonoga podczas snu, warto do tego celu wykorzystać materac memory foam, który skrywa w sobie także kilka innych zalet. 

Niegdyś kompletnie nieznany – dziś cieszy się ogromną popularnością – temat ortopedycznych legowisk został spopularyzowany przez właścicieli czworonogów śpiących na materacach wykonanych z identycznej pianki. Dlaczego? To oczywiste? Niby czemu mieliby oni odmówić swojemu pupilowi komfortowego snu, który kojąco wpływa na jego kręgosłup? Dostrzegając korzyści wynikające ze spania na tego typu materacach stworzono kolekcje legowisk ortopedycznych ze zdejmowanym pokrowcem, które są zalecane nie tylko dla psów seniorów, po urazach ale też dla małych, średnich i dużych ras.

Legowisko ortopedyczne – dla zdrowia Twojego pupila

Legowiska dla psa cieszące się na rynku największą popularnością zostały wyprodukowane ze specjalnej pianki memory foam, która charakteryzuje się pamięcią kształtu. Oznacza to, że legowisko dopasowuje się do kształtu ciała psa, gwarantując mu komfortowy wypoczynek oraz sen.

Jeśli jesteś właścicielem starszego lub schorowanego psa, wymagającego rehabilitacji, musisz wiedzieć, że materac dla psa z pianki foam w połączeniu z innymi zabiegami pomoże mu odzyskać sprawność lub zminimalizować dolegliwości bólowe ze strony stawów. Bezpieczne ortopedyczne legowiska dla psów z pianką memory to wygodne, prozdrowotne posłanie, które zagwarantuje Twojemu pupilowi spokojny sen.

Materac ortopedyczny dla psów – postaw na jakość posłania

Ortopedyczne legowisko dla psa tworzy pianka termoelastyczna Visco, doskonale reagująca na nacisk i odpowiednio amortyzująca wszelkie wstrząsy. Niektórzy producenci zamiast pełnowymiarowej pianki wypełniają materace granulatem, który nie wykazuje żadnych właściwości prozdrowotnych i już po pierwszym użyciu nadaje się do kosza. A wystarczy sięgnąć po produkt wysokiej jakości, którego wypełnienie stanowi pełnowymiarowa pianka Visco pozwalająca na komfortową regenerację naszego czworonoga. Ortopedyczny materac dla psa memory foam to najzdrowsze i najbezpieczniejsze legowisko dla Twojego pupila.

 Ortopedyczne legowisko dla psa – zalecane przez specjalistów

Legowisko ortopedyczne dla psa memory foam dedykowane jest także wszystkim psom, które potrzebują odpowiedniego wsparcia mięśni i stawów po przebytych urazach. Korzystanie z niego pomaga utrzymać prawidłowe krążenie krwi, które dotlenia mięśnie na optymalnym poziomie. Z uwagi na szereg korzyści płynących ze stosowania tego typu materacy, legowiska memory Hectolove należą do najczęściej rekomendowanych przez lekarzy weterynarii i ortopedów. Co więcej, utrzymanie w czystości tego typu legowiska jest banalnie proste, z uwagi na praktyczny pokrowiec, który możesz wygodnie ściągnąć i wyprać.